ARiMR szkoli pracowników instytucji i doradców indywidualnych, kórzy pomagać będą rolnikom w wypełnianiu wniosków o przyznanie wsparcia na "Modernizację gospodarstw rolnych"

Prezes ARiMR, Andrzej Gross: Wkrótce ogłosimy nabór wniosków o przyznanie wsparcia na "Modernizację gospodarstw rolnych

Prezes ARiMR, Andrzej Gross: Wkrótce ogłosimy nabór wniosków o przyznanie wsparcia na "Modernizację gospodarstw rolnych

Zastępca Prezesa ARiMR, Jarosław Sierszchulski: "Tylko kompletny i poprawnie wypełniony wniosek zagwarantuje przyznanie punktów, a to one decydować będą o otrzymaniu wsparcia

Zastępca Prezesa ARiMR, Jarosław Sierszchulski: "Tylko kompletny i poprawnie wypełniony wniosek zagwarantuje przyznanie punktów, a to one decydować będą o otrzymaniu wsparcia

Uczestnicy szkolenia z uwagą słuchali prelegentów

Uczestnicy szkolenia z uwagą słuchali prelegentów

Możliwość skorzystania z pomocy kompetentnego doradcy jest w procesie przygotowywania wniosku o przyznanie wsparcia i towarzyszącej mu dokumentacji wartością, którą trudno przecenić. Dostrzegając strategiczną rolę, jaką pełnią dobrze przygotowani doradcy, Agencja rozpoczęła szkolenia przedstawiające zasady ubiegania się o wsparcie w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych", które finansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Ze szkoleń, zorganizowanych 7 i 8 września br. w siedzibie ARiMR, skorzystali doradcy indywidualni oraz pracownicy najważniejszych instytucji wsparcia rolnictwa, takich jak Ośrodki Doradztwa Rolniczego, Centra Doradztwa Rolniczego oraz Krajowa Rada Izb Rolniczych i Izby Rolnicze. Witając uczestników, Prezes ARiMR, Andrzej Gross, poinformował, że nabór wniosków o przyznanie wsparcia dla operacji typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach PROW 2014 - 2020, ogłoszony będzie kilka dni po wejściu w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi regulującego zasady i warunki udzielanie takiej pomocy. Zapewnił także, że organizowane będą kolejne szkolenia z zasad ubiegania się o inne rodzaje wsparcia finansowane z tego  Programu.

W trakcie tego szkolenia omówiono m.in. warunki ubiegania się o pomoc, zasady przygotowywania dokumentacji aplikacyjnej, najczęściej popełniane błędy oraz zasady wypłaty pomocy. Dużo czasu poświęcono takim złożonym zagadnieniom, jak sporządzanie biznes planu, czy przeprowadzenie postępowania ofertowego.

Nowy PROW na lata 2014-2020 to olbrzymia szansa dla sektora rolnego, ale także wyzwanie dla instytucji realizujących i wspierających realizację programu. Zastępca Prezesa ARiMR, Jarosław Sierszchulski, zwrócił uwagę na zmiany, jakie pojawiły się w porównaniu z poprzednim okresem programowania. Ich celem jest usprawnienie procesu weryfikacji wniosków. "Chcemy uniknąć wydłużania tego procesu, dlatego prosimy Państwa, żeby podchodzić do przygotowywania wniosków i dokumentacji w maksymalnie rzetelny i dokładny sposób. Niech wnioski będą kompletne i poprawnie wypełnione, a dane w poszczególnych dokumentach spójne", uczulał doradców Prezes Sierszchulski. "Tylko kompletny wniosek zagwarantuje odpowiednią ilość punktów, co umożliwi przyznanie wnioskodawcy wsparcia" - dodał.

Tekst i zdjęcia: DDI

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm szkolenie morder prezes 1df46f2609
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: wsparcia; przyznanie; gospodarstw; arimr; ; będą; szkolenia; zasady; instytucji; wniosków; dokumentacji; przygotowywania; ubiegania; finansowane; wniosek; poprawnie; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »