ARiMR pomaga studentom

edukcja091System kredytów studenckich wprowadzony został w 1998 roku. Stworzono go z myślą o studentach z terenów wiejskich. Działanie ma na celu umożliwienie dostępu do szkolnictwa wyższego.

Rola Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa polega w tym przypadku na udzielaniu poręczeń spłaty kredytów zaciągniętych przez studentów z terenów wiejskich. Dotychczas z tej formy pomocy skorzystało 5.148 osób.

 Poręczenia agencji udzielane są do 80% lub nawet do 100% wykorzystanej kwoty kredytu, w zależności od wysokości dochodu na osobę w rodzinie studenta. W 2010 r. wprowadzono nowe, korzystniejsze warunki. Zgodnie z nimi agencji może poręczyć spłatę 100% wykorzystanej kwoty kredytu, jeżeli dochód na osobę nie przekracza 600 zł. Poręczenia udzielane są przez agencję bezpłatnie i obejmują okres o miesiąc dłuższy niż wynikający z umowy o przyznaniu kredytu.

Uzyskanie kredytu możliwe jest wyłącznie w banku, który podpisał z agencją stosowną umowę o współpracy. Obecnie jest to Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz SGB-Bank S.A. powstały z połączenia Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A. oraz Mazowieckiego Banku Regionalnego S.A.

się o poręczenie student powinien złożyć wniosek zgodny z wzorem podanym przez agencję wraz z dokumentami określającymi dochody w rodzinie oraz zaświadczeniem z urzędu gminy o zamieszkaniu na obszarze wsi. Trzeba też ustanowić prawne zabezpieczenie poręczenia ARiMR w formie weksla in blanco oraz podpisać umowę o udzielenie poręczenia. Pierwszeństwo mają studenci o dochodach na osobę w rodzinie w wysokości nie przekraczającej 600 zł.

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Źródło
"Wieści Rolnicze"
http://www.wiescirolnicze.pl

125ml milk

edukcja091
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: osobę; rodzinie; agencji; agencję; modernizacji; poręczenia; udzielane; wysokości; kredytu; ; pomaga; restrukturyzacji; terenów; umowę; kredytów; wiejskich.;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »