15 czerwca mija termin złożenia wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 r.

Wniosek o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 rok

Już niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 rok.

Już niewiele czasu zostało na złożenie wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 r. Dzięki decyzji Komisja Europejska, wnioski takie można składać do 15 czerwca. Kto nie zdąży złożyć wniosku w terminie, będzie miał jeszcze szanse zrobić to do 11 lipca 2016 roku, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne płatności będą pomniejszane o 1 proc.

Na razie do 2 czerwca 1,08 mln rolników złożyło w ARiMR wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2016 rok.

Aby ułatwić pozostałym rolnik złożenie wniosków w terminie gwarantującym otrzymanie dopłat w pełniej wysokości, biura powiatowe ARiMR będą pracowały od 8 do 15 czerwca dłużej, od godz. 7.30 do 18. Dodatkowo ostatniego dnia naboru - 15 czerwca, placówki Agencji będą czynne do obsłużenia ostatniego rolnika.

Jednocześnie ARiMR zachęca rolników, by nie czekali ze składaniem wniosków do ostatniej chwili. Pozwoli to na szybszą weryfikację dokumentów, da rolnikom czas na poprawę ewentualnych błędów i uzyskanie płatności w pełnej kwocie.

O wydłużenie terminu przyjmowania wniosków do 15 czerwca zbiegał w Komisji Europejskiej minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Podjęcie tej decyzji jest w interesie polskich rolników. Dzięki niej mają oni bowiem więcej czasu na dokładne wypełnienie wniosków o dopłaty.

Podobna decyzja została podjęta w ubiegłym roku. Wówczas doprowadziło to do zmniejszenia odsetka wniosków, które objęte były sankcjami z powodu złożenia po terminie, jak też pozostawionych bez rozpatrzenia z powodu złożenia po upływie ostatecznego terminu. Mniej było również błędów we wnioskach.

Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich na 2016 rok - otwórz

Zasady przyznawania płatności obszarowych za 2016 r. - otwórz

 

Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm Wniosek doplaty bezposrednie 2016 slider 02 a39e54898b
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: płatności; bezpośrednich; przyznanie; wniosków; czerwca; złożenia; będą; złożenie; dopłat; błędów; wnioski; terminie; ; wówczas; powodu; decyzji; niewiele; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »