Manifestacja w Brukseli odnośnie budżetu na WPR po 2020

Bruksela protest 20.02.20 1W dniu 20 lutego 2020 r. na placu Schumana w Brukseli odbyła się manifestacja organizowana przez FWA (belgijską organizację rolniczą przy współpracy z Sekretariatem Copa-Cogeca). Sekretarz Generalny Copa-Cogeca wraz z przedstawicielami z  Prezydencji Copa i Cogeca odbyli spotkanie z Komisarzem Wojciechowskim.

Manifestacja odbyła się w związku z odbywającym się posiedzeniem Rady Europejskiej, która podejmie decyzję w sprawie ram budżetowych WPR po 2020 r. Pomoc w ramach WPR stanowi znaczną część dochodu wielu rolników w niektórych państwach członkowskich.

Komisja Europejska ogłosiła prawdopodobne zmniejszenie budżetu WPR na następny okres (po 2020 r., mniej 3,9% dla pierwszego filaru i do -15% dla drugiego filaru).

Bruksela protest 20.02.20 2 Bruksela protest 20.02.20 3

Małgorzata Verset – Biuro KRIR w Brukseli

 Źródło
 Krajowa Rada Izb Rolniczych
 http://krir.pl

125ml milk

Bruksela protest 20 02 20 1
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: manifestacja; budżetu; brukseli; odnośnie; odbyła; zmniejszenie; stanowi; znaczną; część; dochodu; rolników; niektórych; państwach; członkowskich. komisja; europejska; ogłosi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »