„Polska smakuje” również dzieciom

Podczas pikniku „Polak mały” zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów widać było, że „Polska smakuje” nie tylko dorosłym, lecz także dzieciom! Najmłodsi goście zajadali się polskimi jabłkami, andrutami i rogalami świętomarcińskimi.

Piknik „Polak mały”, który odbył się 3 czerwca 2017 roku, był okazją do zapoznania najmłodszych z bogactwem polskiej kultury i tradycji. Zabawy pozwalające przyswoić wiedzę o polskiej żywności to tylko jedna z atrakcji przygotowanych w tym dniu przez Agencję Rynku Rolnego. Pomimo że festyn odbywał się w centrum Warszawy, dzieci czuły się jak na wsi, kiedy pod fachowym okiem uczyły się dojenia krowy. (Wprawdzie krowa była sztuczna, ale emocje prawdziwe). Jak ogromna jest kreatywność dzieci, było widać podczas malowania farbami na koszulkach oraz  w trakcie konkursu na najpiękniejszy pejzaż polskiej wsi. Uczestnikom konkursu wręczył nagrody Jacek Bogucki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.  Najlepsza praca ozdobi gabinet Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło.

Po zabawie dzieci mogły odpocząć na leżakach w strefie „Polska smakuje” przygotowanej przez MRiRW oraz ARR.

img 2

img 1

 

Źródło
Agencja Rynku Rolnego
http://arr.gov.pl/

125ml milk

img 2
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: polskiej; ministrów; konkursu; „polska; „polak; smakuje”; widać; smakuje”; również; dzieciom; dzieci; „polska; farbami; malowania; koszulkach; trakcie; pejzaż; najpię;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »