Artykuł o Tematyce Ekologicznej Aktualny stan realizacji programu usuwania folii rolniczej

Trwa nabór wniosków ogłoszony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla gmin na dofinansowanie usuwania folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z produkcji rolniczej. Od samego początku informujemy o tym programie samorządy oraz rolników w Wielkopolsce. Wystosowaliśmy również pismo do Ministra Ochrony Środowiska zawierające nasze konstruktywne uwagi co do zasad wdrażania tego bardzo potrzebnego programu w przyszłości. Nasze uwagi znajdziecie Państwo w artykule pt. „Dobry program – gorsza realizacja”.

Dzięki naszej akcji informacyjnej oraz aktywności samorządów ponad 70 gmin z terenu naszego województwa wyraziło już wolę przystąpienia do niego i rozpoczęło akcję inwentaryzacji tych odpadów w gospodarstwach rolnych. Listę tych gmin publikujemy [ tutaj ]. Jeśli pominęliśmy jakieś gminy to bardzo prosimy o informację zwrotną na adres mailowy a.przepiora@wir.org.pl. Zwracamy się również do rolników z prośbą o sprawne wypełnianie ankiet inwentaryzacyjnych, które można znaleźć na stronach internetowych gmin. Gminy tylko wtedy mogą złożyć wniosek o dofinansowanie jeśli wcześniej przeprowadzą inwentaryzację planowanej ilości odpadów do utylizacji. Przykładową ankietę można je znaleźć [ tutaj ]. Z naszej strony będziemy czynili starania aby taki program był dostępny dla rolników w kolejnych latach a nie pozostał jednorazową akcją. Mamy również nadzieję, że jego zasady zostaną zmienione i lepiej dostoswane do realiów działalności rolniczej.

Andrzej Przepióra

 Źródło
 Wielkopolska Izba Rolnicza
 http://www.wir.org.pl/

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: odpadów; programu; usuwania; rolniczej; również; rolników; aktualny; realizacji; można; znaleźć; naszej; program; bardzo; jeśli; dofinansowanie; ochrony; Środowiska; kt&oacu;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »