VI MAŁOPOLSKIE TARGI ŻYWNOŚCI „ZASMAKUJ Z UR” ORAZ XXII MAŁOPOLSKA GIEŁDA AGROTURYSTYCZNA

W weekend od 28 do 29 września (od 10:00 do 16:00) br. na terenie przed zabytkowym dworkiem Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącym się przy ul. Balickiej 253 już po raz szósty odbywać się będą Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR”. W tym roku po raz pierwszy połączone będą z XXII Małopolską Giełdą Agroturystyczną. W programie: stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, degustacje, prezentacje ofert agroturystycznych, warsztaty z mielenia ziaren zbóż i wypieku chleba, strefa edukacji, porady żywieniowe, porady dietetyków i trenerów personalnych, pokazy tańca oraz zajęcia z animatorami.


Celem organizowanego na Uniwersytecie Rolniczym wydarzenia jest propagowanie idei zdrowego odżywiania oraz przybliżanie zasad produkcji żywności w sposób tradycyjny i regionalny.


Pośród grona ponad 40 wystawców znajdą się m.in. koła gospodyń wiejskich, tłocznie owoców, pasieki, lokalne stowarzyszenia, izby rolnicze, rodzinne gospodarstwa ekologiczne, gminy, browary, spółdzielnie, eko-młyn, piekarnie i wiele innych. Na stoiskach znajdą się m.in.: miody i produkty pszczele, wyroby piekarnicze bez użycia jaj, chleby tradycyjne, kwas chlebowy, mąka ekologiczna, przyprawy świata, zioła, oleje tłoczone na zimno, soki, owoce i warzywa, tradycyjne piwo, owoce liofilizowane, regionalne sery i wędliny, a także syropy i inne wyroby z lawendy.


W trakcie Targów zaplanowano prezentację Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców
i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”, które promować będzie wyroby mięsne wieprzowe i wołowe rodzimych ras oraz w jakości BIO, a także warzywa, owoce oraz wyroby zbożowe i mleczarskie od członków stowarzyszenia.


Ponadto odbywać się będą bezpłatne porady żywieniowe, pokazy kulinarne, gry i zabawy z animatorami, występy zespołów artystycznych, pokazy taneczne, wesołe miasteczko oraz liczne konkursy z nagrodami!
Odwiedzający będą mogli nabyć wino z Winnicy Uniwersytetu Rolniczego „Garlicki Lamus” oraz piwo z Browaru Uniwersyteckiego.


W ubiegłorocznej edycji w targach udział wzięło ponad 4000 zwiedzających.
Partnerem głównym VI Małopolskich Targów Żywności „Zasmakuj Z UR” oraz XXII Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

 

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

125ml milk

TAGI: będą; wyroby; pokazy; porady; maŁopolskie; żywieniowe; ; targów; także; „zasmakuj; Żywności; odbywać; warzywa; ; znajdą; uniwersytetu; maŁopolska; „zasmakuj; agroturystyczna; gi;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »