Spotkanie dotyczące zapewnienia i utrzymania wysokiej jakości produktów pochodzenia roślinnego

W dniu 9 stycznia br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie Głównego Inspektora z przedstawicielami:
 

  • Związku Sadowników RP,
  • Krajowego Związku Grup Producenckich,
  • Stowarzyszenia „Unia Owocowa”,
  • Freshmazovia.


Głównym celem spotkania było zapewnienie i utrzymanie wysokiej jakości produktów pochodzenia roślinnego oferowanego na rynku krajowym oraz w eksporcie. Omówiono bieżącą sytuację na rynku owoców i warzyw ze szczególnym uwzględnieniem problemów związanych z utrzymaniem oraz otwieraniem nowych miejsc sprzedaży dla polskich owoców.

Podkreślono, że niezwykle ważne jest zapewnienie, aby produkowane oraz eksportowane produkty roślinne miał zapewnioną wysoką jakość oraz były wytworzone zgodnie ze standardami oczekiwanymi przez odbiorców.

Zaakcentowano potrzebę dalszej współpracy pomiędzy instytucjami państwowymi, eksporterami i producentami w celu osiągniecia i utrzymania założonych celów. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że zacieśnianie takiej współpracy jest niezwykle ważne i korzystne.


Dyskutowano również o wyzwaniach, jakie w przyszłości czekają podmioty zaangażowane na rynku owoców i warzyw. Dodatkowo w ocenie uczestników spotkania niezwykle ważne jest prowadzenie kampanii informacyjnych oraz organizowanie szkoleń wśród producentów roślin w celu podnoszenia wiedzy i kwalifikacji.


Źródło
Państwowa Inspekcja Ochrony
Roślin i Nasiennictwa
http://piorin.gov.pl/

125ml milk

1,k1uUwl caFOE6tCTiHtf
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: roślinnego; spotkania; spotkanie; ważne; pochodzenia; niezwykle; wysokiej; utrzymania; jakości; produktów; nasiennictwa; współpracy; zapewnienia; owoców; roślin; dotyczące; związ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »