Są pieniądze na dopłaty do preferencyjnych kredytów inwestycyjnych udzielanych w I kwartale 2016 r.

Kombajn kosi zboże

M.in. maszyny czy urządzenia rolnicze można kupić korzystając z preferencyjnych kredytów inwestycyjnych, dostępnych w bankach współpracujących z ARiMR.

ARiMR 22 stycznia 2016 r. przyznała współpracującym bankom limity akcji kredytowej oraz limity dopłat do oprocentowania kredytów inwestycyjnych, planowanych do udzielenia w I kwartale 2016 r., tym samym podmioty zainteresowane zaciągnięciem kredytów preferencyjnych mogą składać w bankach wnioski kredytowe. Po podpisaniu ustawy budżetowej na 2016 r. Agencja będzie mogła zwiększyć bankom środki na cały 2016 r.

Łącznie na I kwartał 2016 r. Agencja przekazała bankom limity dopłat do nowych kredytów inwestycyjnych w wysokości 2,3 mln zł.

Przewiduje się, że powyższe limity dopłat pozwolą udzielić bankom w I kwartale br. kredyty preferencyjne w łącznej wysokości 296 mln zł.

Powyższe limity środków otrzymało 7 central banków:

  1. Bank BGŻ BNP Paribas S.A.,
  2. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.,
  3. SGB Bank S.A.,
  4. Bank Zachodni WBK S.A.,
  5. Pekao S.A.,
  6. Krakowski Bank Spółdzielczy,
  7. Raiffeisen Bank Polska S.A.

W tym roku kredyty inwestycyjne mogą być udzielane w ramach następujących linii kredytowych:

  • RR - kredyty na inwestycje w rolnictwie i w rybactwie śródlądowym;
  • Z - kredyty na zakup użytków rolnych;
  • PR - kredyty na inwestycje w przetwórstwie produktów rolnych, ryb, skorupiaków i mięczaków oraz na zakup akcji lub udziałów.

Z warunkami udzielania kredytów w ramach poszczególnych linii kredytowych można zapoznać się w zakładce "Pomoc krajowa" - otwórz.

Wysokość oprocentowania płaconego przez kredytobiorców w poszczególnych bankach współpracujących z ARiMR w I kwartale 2016 r. - otwórz

 


Źródło
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
http://www.arimr.gov.pl/

125ml milk

csm kombajny w zbozu slider 7d4cd9d489
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: s.a.; ; limity; kwartale; kredytów; kredyty; preferencyjnych; bankom; dopłat; bankach; inwestycyjnych; agencja; pieniądze; poszczególnych; inwestycje; ramach; wysokości;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »