O ubezpieczeniach w rolnictwie

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki przewodniczył dziś konferencji pt. Narzędzia zarządzania ryzykiem w Planie Strategicznym Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027.

Narzędzia zarządzania ryzykiem w Planie Strategicznym WPR

Z udziałem ekspertów ds. ubezpieczeń rolnych oraz naukowców zajmujących się tą problematyką oceniano możliwości włączenia do Planu Strategicznego interwencji wspierających ubezpieczenia w rolnictwie.

W latach 2021-2027 państwa członkowskie mogą ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich przyznać wsparcie na ten rodzaj interwencji w celu promowania narzędzi zarządzania ryzykiem zabezpieczających producentów rolnych od utraty dochodów z prowadzonej działalności rolniczej.

Alternatywą do dofinansowywania ze środków europejskich interwencji wspierających ubezpieczenia w rolnictwie jest dalszy rozwój systemu dotowanych z budżetu krajowego ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Dyskusja ekspertów na dzisiejszym i kolejnych spotkaniach umożliwi wybór docelowego modelu wspierania ubezpieczeń rolnych w polskim rolnictwie.

Zdjęcia (8)

Pokaż zdjęcie 1 z galerii. Podsekretarz stanu w MRiRW Ryszard Zarudzki podczas wystąpienia Pokaż zdjęcie 2 z galerii. Spotkanie dotyczące narzędzi zarządzania ryzykiem w Planie Strategicznym WPR na lata 2017-2021 Pokaż zdjęcie 3 z galerii. Spotkanie dotyczące narzędzi zarządzania ryzykiem w Planie Strategicznym WPR Pokaż zdjęcie 4 z galerii. Spotkanie w siedzibie MRiRW, dotyczące narzędzi zarządzania ryzykiem w Planie Strategicznym WPR

 

Źródło
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
https://www.gov.pl/rolnictwo/

125ml milk

2560x
Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: rolnych; galerii.; zdjęcie; pokaż; interwencji; ubezpieczeń; rolnictwie; ubezpieczeniach; ubezpieczenia; ekspertów; środków; wspierających; rozwoju; ryzykiem; zarządzania; działal;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »