Artykuł o Tematyce Ekologicznej GMOinfo.EU dostarcza fakty na temat GMO w twoim języku

Fakty na temat GMO w Europie są trudne do znalezienia, szczególnie w językach innych niż angielski. Znaleźć za to można wiele błędnych informacji na temat tej fascynującej technologii, która zrewolucjonizowała przemysł rolny I spożywczy tak w krajach rozwijających się jak i rozwiniętych.

Dlatego EuropaBio wraz z partnerami z 11 krajów uruchomiła stronę internetową GMOinfo.eu, na której można znaleźć ważne informacje na temat GMO w 10 różnych językach.


Miliony rolników i ich rodziny w 19 rozwijających się krajach czerpią korzyści z uprawy odmian genetycznie modyfikowanych (GM) 1. Europa również na tym znacząco korzysta. Europejska Akademia Nauk potwierdziła, że „Są przekonywujące dowody na to, że odmiany GM mogą wnosić wkład w zrównoważony rozwój z korzyścią dla rolników, konsumentów, środowiska i gospodarki”. 2


Dzisiaj prawdopodobnie każdy z nas używa produktu wyprodukowanego z użyciem GMO. Od ubrań z bawełny GM po pasze z soi i kukurydzy GM, wszystko to stało się codziennością. Powstaje coraz więcej nowych GMO takich jak niebrązowiejące jabłka, ziemniaki z niską zawartością akrylamidu oraz wzbogacone zboża o prozdrowotnym profilu żywieniowym np. Złoty Ryż.


Pomimo, iż Europa wniosła wkład w rozwój pierwszych odmian GM, dzisiaj w niewielkim stopniu wykorzystuje ich uprawę na swoim terytorium. Tam gdzie uprawia się kukurydzę GM, przekonano się o jej efektywności oraz znaczącym zmniejszeniu występowania karcynogennych mykotoksyn. Na całym świecie odmiany GM uprawia więcej rolników niż jest ich w całej Unii Europejskiej.


Czy nie czas sprawdzić fakty?
Mamy nadzieje, że skorzystacie naszej strony internetowej i zapraszamy do przeglądania wiadomości i innych ważnych publikacji znajdujących się na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do śledzenia nas również na Twitter @GMOinfoEU!


Więcej informacji na temat GMO i innych zastosowań biotechnologii w Europie znaleźć można na stronie internetowej, facebooku i Twitterze EuropaBio.


This is why today EuropaBio, together with partners in 11 countries, is launching the GMOinfo.eu website, which includes important information about GMOs in 10 different languages.

Źródło: https://gmoinfo.eu/pl/articles.php?article=GMOinfo-EU-dostarcza-fakty-na-temat-GMO-w-twoim-jezyku

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

TAGI: innych; gmoinfo.eu; znaleźć; można; odmian; stronie; uprawia; rolników; rozwój; rozwijających; krajach; wkład; zapraszamy; dostarcza; informacji; odmiany; więcej; europa; ;

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »