Artykuł o Tematyce Ekologicznej Agrofirma Witkowo ze zbiornikami na gnojowicę od Wolf System

Autorem artykułu jest Gutpr


Spółdzielcza Agrofirma Witkowo jest jednym z największych gospodarstw w województwie zachodniopomorskim i w Polsce. Spółdzielnia gospodarując na ponad 13tyś.ha skupia się głównie na hodowli zwierząt, uprawie roślin, a także przetwórstwie wyrobów na gotowe produkty sprzedawane w sklepach firmowych.
W ramach unowocześniania swoich gospodarstw wybudowano zbiorniki na gnojowicę, które zostały wykonane przez śląska firmę Wolf System. Monolityczne zbiorniki żelbetowe w przyszłości mają stanowić elementy zakładowej biogazowni rolniczej. Duże gospodarstwa działające w oparciu o hodowlę zwierząt powinny posiadać instalację ułatwiającą gromadzenie i utylizowanie odchodów zwierzęcych. Jest to szczególnie istotnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak dużą wagę przykłada się do tego, by zbiorniki na gnojowicę były szczelne i nie emitowały nieprzyjemnych zapachów . Przykładem godnym naśladowania jest Agrofirma Witkowo, która zainwestowała w zbiorniki żelbetowe firmy Wolf System. Podwójnie zbrojona płyta denna, a także ściany oraz słup podtrzymujący zadaszenie konstrukcji zbiornika powodują, że jest on szczelny i niezwykle ekonomiczny. Co więcej, firma Wolf System realizuje zaplanowane prace w bardzo krótkim czasie. "W 2009 roku Wolf System postawił na terenie naszego gospodarstwa trzy zbiorniki na gnojowicę o średnicy 29m, wysokości 6m i pojemności całkowitej 4 000 m3 każdy. Dodatkowo w tym roku firma dostarczy kolejne trzy zbiorniki o podobnych parametrach technicznych. Mogę zapewnić, że Wolf System stanowi bardzo dobrze zorganizowaną ekipę. Wszystkie prace idą zgodnie z planami i w połowie kwietnia br. zaplanowaliśmy zakończenie inwestycji" - mówi Henryk Janiak, Kierownik Inwestycji w Agrofirmie Witkowo. Spółdzielcza Agrofirma Witkowo prowadzi szeroko rozwiniętą działalność w zakresie produkcji rolnej, przetwórstwa rolno - spożywczego, handlu i usług gospodarczych. Oznacza to, że jest to zakład, który idealnie wpisuje się w koncepcję budowy biogazowni. "Planujemy w przyszłości stworzyć w naszym gospodarstwie biogazownię rolniczą. Zbiorniki, które postawiła firma Wolf System mogłyby stanowić jej elementy. Są to jednak tylko plany i czas pokaże czy uda się zrealizować także i to przedsięwzięcie" - dodaje Henryk Janiak, Kierownik Inwestycji w Agrofirmie Witkowo. Budowa zbiorników na gnojowicę w Agrofirmie Witkowo wpływa na unowocześnienie infrastruktury rolniczej. Realizacja wykonywana przez firmę Wolf System pozwoli nie tylko zmodernizować instalację do gromadzenia odchodów zwierząt, ale być może w przyszłości stanie się także podstawą stworzenia rolniczej biogazowni. Przykład Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo podkreśla potrzebę modernizacji gospodarskich zabudowań, a także pokazuje inwestycję godną naśladowania. Wolf System Sp. z o.o. ul. Budowlana 17 41-100 Siemianowice Śląskie tel. (32) 60-53-700 www.wolfsystem.pl
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

125ml milk

Cenimy sobie Państwa wypowiedzi,
dlatego prosimy aby były one wyrażane w dobrym tonie oraz nie łamały polskiego prawa.
Komentarze łamiące te zasady będą niezwłocznie usuwane.
Dodaj komentarz
*
Tytuł komentarza:
*
Komentarz:
komentarz
*
Podpis:

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najważniejszych wiadomościach rolniczych oraz przydatnych poradach rolniczych możesz zapisać się do newslettera (po lewej stronie ekranu).

Ta strona korzysta z plików COOKIES. więcej »